• Ekim 09, 2020

  Sokak modasının son zamanlar yaygınlaşmasının sebeplerinden biri klişelerden uzak olmasıdır. Herkes gibi ciddiyet, aynı stil içerisinde olmak yerine çok rahat ve özgür parçalar ile yaratıcı ve kendinize has bir tarz oluşturabilirsiniz. Hem şık hem rahat giyinmek tabi ki herkesin isteğidir. Bu sokak modası da aslında tam da bu nedenle ortaya çıkmıştır. Daha çok rahatına düşkün, modanın hangi yönde ilerlediğini umursamayan kişilerin kendi düşünceleriyle giyinmeleri ile sokak modasını oluşturmuşlardır. Moda trendleri arasına girdikten sonra ise artık tasarımcılar sokak modası akımı yönünde parçalar ile kendilerinden söz ettirmeye başladılar. Sokak modası tasarımcılar için başka koleksiyonlar tasarlarken de ilham kaynağı olmaya başlamıştır. Sokak modası herkesin kendi tarzını yansıtması ile ortaya çıkmaktadır. Oversize parçalar , rahat kalıp pantolonlar, tasarım t-shirtler sokak modasında sık sık kullanılan parçalardır. Sokak modasında renklerin uyumuna da titizlikle önem verilmemektedir. Siyah rengin başrol oynadığı bu tarzda canlı ve neon renklerin üstünlüğü de gözlemlenmektedir.  Aslında biraz da doğaçlama giyinme ile ortaya çıkan bir stildir. 

  sokak stili, moda, rahat görünmek, şık görünmek, gang tekstil, gang sokak sitili , street giyim , sokak modası
 • Eylül 26, 2020

  Maskülen ve androjen giyim tarzları kadınların erkek kıyafetleri kullanmasına dayanan, günümüzde sevilerek kullanılan birbirine benzeyen iki popüler tarzdır. Önceleri maskülen tarzda feminen detayların ağır bastığı kombinler yapılırken son dönemde yerini daha çok androjen tarza bıraktı. Erkek tarzı kadın giyim şimdilerde vazgeçilmez tarzı haline gelen androjen tarzını kullanarak güçlenen kadınlar ise bu tarzda feminen parçalar olmadan kombin yapmaktadır. Yani androjen tarzı kadınsı görünmekten ziyade erkeksi ve sert görünmeyi seven kadınlar için ideal bir tarzdır. Androjen tarzın maskülen tarzdan farkı erkeksi çizgilerin kadın kıyafetine işlenmesi değil tamamıyla kadınların erkek kıyafetlerini giymesidir. Maskülen tarzda ağır basan feminen detaylar androjende ise yerini topuksuz, rahat ayakkabılara ve kısa kesilmiş saçlara bırakmaktadır.

  sokak stili, moda, rahat görünmek, şık görünmek, gang tekstil, gang sokak stili , kadınlarda erkek giyim modası
 • Eylül 18, 2020

  Bir döngüden oluşan popülasyon, zaman içinde oluşan gelişimlerden farklı şekilde etkilenir. 1980-1999 arası doğanlar Y kuşağı olarak adlandırılır. 2000 yılı ve sonrasında doğan son jenerasyon ise Z kuşağının temsilcileri olarak karşılık bulur. Bu nesil, kendine özgü tarız, bakış açısı ve yaşam tarzı ile oldukça sıra dışıdır denilebilir. Aslında sıra dışı demek de bu konuda pek doğru bir tanımlama değil, kendine özgü tavrı ve tarzı demek daha doğru olacaktır.

  sokak stili, moda, rahat görünmek, şık görünmek, gang tekstil, gang sokak stili , street giyim, y kuşağı , z kuşağı
 • Eylül 11, 2020

  Tupac tarzı sokaklardan, müzik tarzından etkilenerek bir moda haline gelmiş, bireylerin kimliklerini vurgulayan, gerçek hayatı daha iyi yansıtan özgür giyinmeyi sevenlerin tarzı olmuştur. Tupac tarzı klişelerden sıkılan kişilerin bir numaralı tercihi olmaktadır. Özgün bir giyiniş biçimi olan bu tarz son derece rahat oluşuyla da dikkatleri üzerine çekmiştir. Bandana veya capler kullanılarak, ilgi çekici uzun kolyelerle tamamlanan hip-hop tarzı giyimdir. Bol kesim tişört, düşük bel bol pantolonların kullanıldığı bir tarz olarak uzun yıllardır sevilerek kullanılmaktadır. Tupac tarzında ise ilgi çekici diğer bir unsur yüzükler eşliğinde de kendini göstermesidir. Farklı zevk ve modeller ile kombinlenen, insanların içinden geldiği gibi giyindikleri, göz alıcı olarak genç ve kendini genç hisseden özgür ruhlu bireylerin sıklıkla tercih ettiği, her mevsim giyilebilecek bu Tupac tarzı giyim her zaman yerini korumaktadır.

  sokak stili, moda, rahat görünmek, şık görünmek, gang tekstil, gang sokak sitili , street giyim, tupac tarzı
 • Eylül 07, 2020

  Farklı anlayış ve beklentileri olan kullanıcıların, aktif şekilde moda endüstrisine yön verdikleri artık kabul edilen bir gerçektir. Markalar da bu kişisel kararlar ve tercihler doğrultusunda harika seçenekleri kullanıcılarla buluşturma yönünde tasarımlar yaratır. Yeni nesil kıyafetlerde baskın olarak gözlemlenen unisex giyim tarzı, rahatlık ve şıklığı sağlayan aktif modeller olarak karşımıza çıkıyor. Kadın ve Erkek ayrımının olmadığı bu ürünlerde, eskiden gelen klasik yaklaşımlar artık silinmiş durumda. Özgün yapıları, özgür tarzları yaratırken, rahatlığın yanı sıra, cinsiyet ayrımından da uzak bir yapının kişilere sunulmasına yardımcı oluyor. Hem kadın hem de erkekler için hazırlanan bu tarz ürünler içinde daha çok spor kıyafetlerin yer aldığını görebiliriz. Bu şekilde aktif bir giyim tarzı benimseyen çiftler ya da kişiler bu ürünleri tercih etmektedir. Gündeme geldiğinden bu yana bu tarz ürünler, harika beğeni sonuçlarını da beraberinde getirmektedir.

  sokak stili, moda, rahat görünmek, şık görünmek, gang tekstil, gang sokak sitili, sokak stili giyim, street giyim, unisex giyim